צור עמנו קשר 
  • השדות המסומנים בכוכבית הנם שדות חובה

פנייתך נקלטה ותטופל בהקדם.

תודה שפנית אלינו.

ajax loader

טרנד חדש בעולם המסעדנות: מסעדות מבוססות משלוחים

יש מי שיגידו שהעידן הדיגיטלי הפך אותנו אותנו לזומבים, שהראש שלהם תקוע במסך הסמארטפון כל היום והקשר שלהם עם העולם מתנהל רק דרך רשתות חברתיות. מאידך, יש שישבחו את האופן בו האינטרנט והרשתות החברתיות חיברו אותנו יחד, האיצו את ההתקדמות הטכנולוגית, והניבו הרבה יוזמות מועילות. בכל מקרה, לא ניתן לערער על כך שהאינטרנט והטלפונים החכמים שינו את חיינו לתמיד, ובהרבה מאד מובנים, הפכו את העולם שסביבנו לנגיש יותר, זמין תמיד ונוח מאד לתפעול.

לתפעול.

משלוחים 2.0

אחד התחומים בהם תרומה זו ניכרת הוא תחום מסעדנות, ובפרט, משלוחי אוכל. זוכרים את הימים הרחוקים בהם היינו צריכים ממש להתקשר אל המסעדה, לדבר עם נציג אנושי ולמסור לו את הכתובת? כמובן שיש עדיין מסעדות ולקוחות שמתנהלים כך, אבל כיום רוב המסעדות ואתרי המשלוחים מאפשרים לבצע הזמנות באינטרנט ובאפליקציות ייעודיות.

בהרבה מקרים היום, הזמנות שמבוצעות דרך האינטרנט מהוות את רוב ההזמנות שמתבצעות ממסעדות, כאשר חלק ניכר מהזמנות אלה מתבצעות דרך המובייל. כך למשל, 78% מכלל המכירות של דומינו'ס פיצה בבריטניה מתבצעות דרך הרשת, כאשר 49% מתוכן נעשות באמצעות האפליקציה של דומינו'ס. נתונים אלה עולים מדו"חות של חברת מחקר השוק Mintel מהשנים 2015-2016 על צרכנות דיגיטלית בתחום המסעדנות.

טרנד חדש בעולם המסעדנות – משלוחים 2.0

טרנד בעלייה: מסעדות המבוססות רק על משלוחים

פופולריות זו של משלוחים דיגיטליים מתחברת לטרנד חזק נוסף - אכילה בסולו (solo dining): יותר ויותר אנשים בוחרים לאכול לבד במסעדות. מהדו"חות שצוינו לעיל עולה כי עבור 72% מהצרכנים, שיקול חשוב בבחירת מסעדה הינו מקום בו הם יכולים לאכול לבד ולהרגיש בנוח. מכך, ניתן להסיק שגם התנסות במנות של המסעדה ה"לוהטת" התורנית, בסביבה נוחה לבחירתם (כמו הבית), תמשוך אנשים רבים.

זה הכיוון אליו הולך השף האמריקאי המוביל, דיוויד צ'אנג, מייסד מסעדת Momofuku הידועה שבניו יורק. השנה, צ'אנג יצא במיזם יוצא דופן: מסעדה למשלוחים בלבד, כלומר, מסעדה ללא מיקום פיזי, אך עם תפריט משלוחים שממנו יהיה ניתן להזמין מנות הביתה. המיזם, שיפעל בעיר ניו יורק, הוא בשיתוף UberRush, שירות המשלוחים של Uber.

 

מסעדה בייתית

"לא עושים משלוחים"? חשבו שוב

כמה פעמים העדפתם להישאר בבית ולהזמין אוכל מהמסעדה האהובה עליכם, והתאכזבתם לגלות שאין למסעדה זו שירות משלוחים? מיזם של החברה הפינית Wolt, ניסה לפתור את הבעיה ע"י תיווך בין לקוחות שרוצים להזמין אוכל הביתה ובין מסעדות שאין להן שירות משלוחים. האפליקציה, שהושקה לאחרונה בשבדיה, תאפשר ללקוחות ליהנות מחוויות אוכל שלא היו נגישות עבורם קודם, ובמקביל תחשוף את המסעדות ללקוחות חדשים.

מיזם זה מצטרף למיזמים דומים במדינות אחרות. לפני כשנה הושק בלונדון המיזם Supper in London, אשר מתמחה במשלוחים ממסעדות יוקרה, כולל סומלייה (מלצר יין) המגיע לבית הלקוח; ואילו בצרפת, חברת Take Eat Easy מציעה משלוחים דווקא ממסעדות מקומיות קטנות.

 

 

בעתיד: הזמנות גם משעונים חכמים?

הטרנדים שאנו חוזים כעת בתחום המשלוחים הם רק ההתחלה, והפתעות רבות נוספות צפויות לנו בהמשך. תחום המשלוחים ימשיך וישתלב בחפצים החכמים שמקיפים אותנו; כבר היום ישנן חברות שעובדות על רעיונות חדשניים כגון הזמנה באמצעות שעונים חכמים או אפילו ממערכות חכמות של מכוניות. בקרוב, ואפילו בקרוב מאד, נוכל להזמין את המנות המועדפות עלינו מכל מסעדה בקלות רבה דרך כל המכשירים שמקיפים אותנו.