צור עמנו קשר 
  • השדות המסומנים בכוכבית הנם שדות חובה

פנייתך נקלטה ותטופל בהקדם.

תודה שפנית אלינו.

ajax loader

סיקור אירועי חדשנות בארוחות הבוקר

אירועי חדשנות בארוחות הבוקר

 

בשנת 2015, מתוך הסתכלות ומחקר על טרנדים ומגמות בעולם ארוחות הבוקר ומתוך בחינה מתמדת של צרכי הלקוחות שלנו (שמחד רוצים לרגש את הסועדים, לבדל את עצמם ומצד שני מוגבלים בעלויות מזון ,בתפעול ובכ"א) תנובה שף לקחה על עצמה להוביל את תחום החדשנות, הגיוון והיעילות התפעולית הנוגעת לתחום ארוחות הבוקר.

 

ערוץ המסעדנות- אירוע "גורמים לבוקר שלך לעבוד טוב יותר"

האירוע הראשון היה של ערוץ המסעדנות, וזאת תחת הכותרת "גורמים לבוקר שלך לעבוד טוב יותר".האירוע התקיים במתחם RIVER SIDE''"- המנות הוגשו על גבי מזנוני עץ אלון אותנטיים, והמנות הוכנו לעיני האורחים, כאשר ההכנה, התיבול והצילחות דימו את המטבחים המוכרים ללקוחותינו.

במהלך האירוע הצגנו קונספטים לארוחות בוקר יצירתיות ומרגשות המורכבות לעיתים מחומרי גלם בסיסיים. המנות הבולטות היו "ארוחת בוקר פועלים" - מנה המורכבת מלחם בריוש קלוי עם גבינת לאבנה וקרם שמנת חמוצה לצד סרדינים ים תיכון כבושים במלח ים אפור, ביצה עלומה וכוסית עראק להשלמת הטעמים. מנה אחרת שהוצגה היתה-  "שקשוקת קטניות" בה הביצה בושלה בשיטת "סוויד" והוגשה על קרם קטניות. 

 

ערוץ האירוח- אירוע ''שבועות של אירוח''

הערוץ קיים את אירוע הבוקר שלו לקראת חג השבועות וכחלק מהאירוע ניתנה במה לשלושה מוצרי חלב חדשים של תנובה שף : כדורי בייבי מוצרלה, כדורי לאבנה ורצועות מוצרלה. באירוע "שבועות של אירוח", המנות נבחרו כך שיתאימו להגשה בבתי מלון- תוך דגש על הפשטות התפעולית. בנוסף, הבאנו לידי ביטוי את הטרנד ההולך ותופס תאוצה בחדרי האוכל, כולל בארוחות הבוקר המוגשות בהם של של שילוב מנות אישיות וטריות המצטיינות בטעמים ייחודיים, דבר התורם להגדלת המגוון והשפע. אנו גאים בכך שחלק מלקוחותינו אימץ את הרעיונות שהוצגו באירוע, ובחרו למהר ולשלב את המנות בספיישלים לחג השבועות. חלק מהמנות אף הפכו למנה קבועה במזנון ארוחת הבוקר בבתי המלון.

 

ערוץ ההסעדה- אירוע ''חלב+''

ערוץ ההסעדה סגר את רצף האירועם באירוע "חלב +", בו הצגנו טרנדים וקונספטים מעולם החלב המתאימים לארוחות בוקר כמו גם לארוחות ערב המוגשות בחדרי אוכל, קיבוצים וקייטרינג חלבי. לאירוע זה היתה היענות רבה מצד הלקוחות שהגיעו מכל רחבי הארץ למרכז תל אביב וחוו חוויה של טעמים מעולמות החלב, המוגשים הן בגסטרונומים והן במנות אישיות. באירוע הודגם כיצד ניתן על ידי שימוש נכון בחומרי גלם פשוטים ובעלות נמוכה להכין מנות שהן גם מעניינות וגם טעימות.

 מטרתנו  ב''תנובה שף'' היא לספק ללקוחותינו את מגוון המוצרים הרחב והאיכותי שלנו וזאת תוך כדי נתינת ערך מוסף בכל הנוגע לתחומי ניהול המטבח- החל מיצירה של השראה קולינארית למנות, דרך הצגת שימושים נוספים לחומרי הגלם, העשרה באמצעות חשיפה לטרנדים, מגמות, מחקרים וסיורים, וכלה בכלים פרקטיים וייעוץ לניהול אפקטיבי.